niedziela, 28 kwietnia 2019

Bouvet Island

... czyli pamiątka z rejsu

Okoliczności sprawiły, że powstał pomysł na niniejszy haft. Postanowiłam w jakiś sposób "uczcić" dość nietypową wyprawę, w której wziął udział mój dobry znajomy. 

Haft sam w sobie może nie powala, ale w tym wypadku chodzi bardziej o jego wydźwięk sentymentalny i symboliczny. Poza meritum - czyli nazwą całego przedsięwzięcia (wyhaftowaną czcioną znalezioną na pintereście) pojawił się oczywiście rok wyprawy. 

Poniżej flagi uczestników wyprawy - bardzo proste wzory, pochodzące także z tego samego źródła, co alfabet. 

Ponieważ była to wyprawa morska, uznałam za konieczne, dodanie jakiegoś prostego lecz wymownego i jednoznacznego symbolu. Ster z kotwicą w środku pochodzi z książki Veronique Enginger pt. "Inspirations marines", z której korzystałam już wielokrotnie. Jest to połączenie dwóch motywów z tej książki. Zmieniłam też kolorystykę na bardziej zbliżoną do rzeczywistej. 

Całość wyhaftowana została pojedynczą nitką na białej kanwie 25 ct. ponieważ nie chciałam, by ten haft był wyjątkowo dużym obrazkiem. Postawiłam na drewnianą ramkę w kolorze czarnym, z wgłębieniami (5 Euro nanunana). 

Zapraszam na kilka zbliżeń:
Podejrzewam, że w przyszłości pojawią się kolejne pamiątki z wypraw, gdyż grafik podróżników zaczyna być zapełniany na bieżąco. 


2 komentarze:

  1. Wooow, efekt końcowy pozytywnie mnie zaskoczył. Całość wygląda rewelacyjnie! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki! To mało w NASZYM stylu, ale w tym wypadku chodziło o coś innego :)

      Usuń