niedziela, 2 grudnia 2018

Pingwinek

... czyli komputerowa zakładka 

Zleceń na hafty nie przyjmuję, ale czasem robię wyjątki dla przyjaciół i haftuję im prezenty na "zamówienie". Zawsze jednak jest w tym moja inwencja i interpretacja wytycznych. I tak powstała ta komputerowa zakładka, która miała mieć coś wspólnego z linuxem.

Już znalezienie wzoru nie było łatwe. Tu pomocne okazały się najbardziej banalne metody czyli wpisanie w google hasła "linux cross stitch". Pokazało się bardzo niewiele wyników, ale jeden był zadowalający. Przyznam, że wykorzystałam ten anonimowy wzór po dwóch stronach zakładki. 

I tak z jednej strony mamy linuxowego pingwinka z dopisanym dowcipnym hasłem, które bez wątpienia zrozumieją komputeromaniacy - ściślej mówiąc linuxiarze. Natomiast przekornie po drugiej stronie pojawiło się logo najpopularniejszego systemu komputerowego z dość ironicznym podpisem ;) Mam nadzieję, że ten projekt trafi w gust "zamawiającego", który jednak w windows'ie nie gustuje. 

Poza tym zakładka wyszyta została na szerszej taśmie - mającej 38 krzyżyków w poziomie. Daje ona sporo możliwości przy wyborze motywu. Nie trzeba ograniczać się do mikroskopijnych wzorów lub ucinać je. Po wyszyciu została zaprasowana taśmą do fastrygowania na gorąco, a wzdłuż boków przeszyta ściegiem fastrygowym. Tradycyjnie już górę wykończyłam i ozdobiłam czerwonymi koralikami nawiązującymi do napisu. 

Szczegóły:
Zakładka w użyciu:

3 komentarze: