niedziela, 14 października 2018

Liski

... czyli zakładka dla lisicy

Przy okazji wymiany książkowej postanowiłam dołączyć do przesyłki mały prezent dla moja książkowego. W tym przypadku jak najbardziej uzasadniony. A dlaczego wybór padł na liski? Z prostego względu - przyszła właścicielka tej zakładki ma tak na nazwisko. 

Wzór z małymi liskami znalazłam przypadkowo na stronie vk.com. Trudno byłoby mi wybrać tylko dwa z całej watahy, ale drogą eliminacji w końcu zdecydowałam się na te poniżej. Kto wie, może kiedyś będzie kontynuacja serii i kolejne lisy pojawią się na zakładce, albo na okładce?  

Pierwszy lis dość spokojnie sobie siedzi - w domyśle z książką, drugi spieszy się, by przeczytać chociaż jeszcze jedną stronę, o czym świadczy dowcipny napis. 

Napisy czcionką Monaco zostały wygenerowane na tej stronie. Bardzo wygodne jest tworzenie napisów na tym kreatorze i ostatnio miłą niespodzianką było pojawienie się tam nowej czcionki o nazwie Monaco, którą już z resztą zdążyłam przetestować. 

Jeśli chodzi o wzór lisów nie obyło się tym razem bez zmian - kolorów, ponieważ z pośród 4 odcieni pomarańczowego dwa były łączone i wg mnie różnice między odcieniami były bardzo słabo widoczne. Dobrałam więc 4 różne nici w kolorze pomarańczowym. 

Zakładkę wyhaftowałam na wąskiej taśmie o szerokości 25 krzyżyków. Bardzo wygodne rozwiązanie do zakładek książkowych. Jak zawsze "skleiłam" ją taśmą do podwijania materiału przyprasowywaną żelazkiem oraz wzmocniłam ściegiem fastrygowym. Góra ozdobiona została złotymi koralikami, które dobrze komponują się z płomienistym kolorem lisów. 

Zapraszam na kilka zbliżeń:
 
haftowana zakladka z lisemhaftowana zakładka lis


zakładka haft krzyżykowy liskreuztstcih lesezeichen fuchs

Zakładka do książki w użyciu:

cross stitch bookmark fox

zakładka do książek lis


14 komentarzy: