czwartek, 15 listopada 2018

2 kogutki

... czyli rosyjska zakładka personalizowana

"Nadprogramowo" powstała w ciągu 3 wieczorów zakładka z motywami rosyjskim dla miłośnika wschodniej literatury. Haftowane motywy zostały zaczerpnięte z alfabetu wg. projektu Veronique Enginger p.t. "Babouchka". Tym razem jednak - ze względu na fakt, iż jest to męska zakładka, obyło się bez matrioszek. 

Pomysłów na wygląd zakładki miałam kilka, jednak ostatecznie zdecydowałam się na postać chłopca tańczącego kazaczoka, a na drugą stronę wybrałam dwa kolorowe koguty jako uzupełnienie napisu. Ponieważ od jakiegoś czasu napisy - hasła - na zakładkach są w moim przypadku ich integralną częścią. 

I tak jako uzupełnienie strony z tancerzem pojawiło się imię właściciela zakładki pisane rosyjską cyrylicą. Wybrałam delikatną czcionkę "konturową" i czerwoną  metalizującą - z połyskiem -  nitkę.


 Natomiast po drugiej stronie napisane zostało zdanie "tutaj czytam":


Obie strony zakładki jako całość prezentują się następująco:



Jeśli chodzi o zszycie zakładki to nie wprowadzałam tutaj żadnych zmian w porównaniu z poprzednimi modelami. Zakładka jest sklejona taśmą do fastrygowania na gorąco (przyprasowana żelazkiem) oraz zszyta po bokach. Natomiast góra jest wykończona czerwonymi koralikami. 



Zakładka w użyciu:

bookmark cross stitch russianbookmark cross stitch babouchka

bookmark cross stitch russian


8 komentarzy:

 1. Śliczna zakładka , A kniga słusznych rozmiarów ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak każda Rutherfurda - ale bardzo polecam! Świetna literatura. W "sesji" wzięła oczywiście udział książką p.t. "Rosja" :)

   Usuń
 2. Super się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne te koguciki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna ta wschodnia zakładka. I chłopiec i te dwa kogutki cudnie wykonane. Zachwycam się :) Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna zakładka. Piękne koguciki.

  OdpowiedzUsuń