niedziela, 11 marca 2018

Zając z kwiatami

zajac haft... czyli seria wielkanocna zakończona!

Wzór Marii Brovko z zającem z kwiatami i kokarda płci żeńskiej chodził za mną już od dłuższego czasu. Stwierdziłam, że będzie miłym akcentem na zakończenie mojej wielkanocnej serii prezentowej. Co prawda stylistycznie odbiega od pozostałych, ale przecież każdy obrazek będzie u innego właściciela. 

Obrazek sam w sobie jest dość prosty i delikatny, co jeszcze podkreślają pastelowe kolory. Ponieważ zając jest biały wyjątkowo wybrałam jasno-niebieską kanwę do jego wyszycia. Przyznam, że teraz - po wyszyciu całości ten kolor w połączeniu ze wzorem podoba mi się jeszcze bardziej. 

Tradycyjnie już kontury zrobiły na prawdę dobrą robotę w tym przypadku. W porównaniu z oryginalnym wzorem zaszła jedna zmiana - pojawił się uśmiech. Nie wiem dlaczego rak wiele Ukrainek projektuje często takie smutne wzory... 


Ponieważ kompozycja jest dość oszczędna dodałam materiałowe kwiatki - jeden pod szybką - pozostałe na ramce. Ożywiają kompozycję. Również z tego samego dopisałam po niemiecku życzenia różową metalizującą nitką napis "Frohe Ostern" - wesołych świąt wielkanocnych!
 

Ramka - podobnie jak w poprzednim obrazku jest biała i drewniana (1,5 Euro - tedi). Chciałam, żeby jej kolor miał jakieś odniesienie do samego wzoru - by był spójny.
 
cross stitch easter bunny

haft zając wielkanocny


10 komentarzy:

 1. a zajęczyca do towarzystwa też jest w planie?
  Lubię te wzorki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mi nie mów na razie o wielkanocnych haftach! haha przez najbliższy rok keine zające!!! :-) haha

   Usuń
 2. Podoba mi się ten pomysł z kwiatkami na ramce, dodaje uroku i jest bardzo oryginalny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I see your blog daily, it is crispy to study.
  Your blog is very useful for me & i like so much...
  Thanks for sharing the good information!
  หนังเกาหลี

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam cię bardzo serdecznie W ten chłodny marcowy dzień Twoja praca jest przepiękna wyjęta niczym z bajki delikatna i cudownie dopracowana widać ile serca włożyłaś wykonanie pozdrawiam cię bardzo serdecznie i życzę mnóstwa kreatywności życzę miłego dnia

  Gdybyś miała ochotę to serdecznie zapraszam Cię na bloga swojej Przyjaciółki , która również jak i Ty chwyta piękne obrazy w swój obiektyw i pisze posty płynące prosto z serca dla drugiego człowieka .

  ---> odnowionaja.blogspot.com

  Pozdrawiam bardzo serdecznie Sylwia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słodziak <3 Do twarzy mu w niebieskim ;)

  OdpowiedzUsuń