czwartek, 12 lutego 2015

Niebieskie buciki

blue shoes... czyli tym razem "męska" metryczka


Wzór z bucikami oczarował mnie w pierwszym momencie, gdy go zobaczyłam dawno dawno temu. Pomyślałam wtedy, że być może kiedyś się przyda i nie myliłam się. Jak dowiedziałam się, że moja Kasiura będzie mieć Brudera pomyślałam "bingo!" ;)

I w ten sposób powstała moja druga metryczka. Tym razem w odcieniach niebieskiego, bo dla chłopca. Ponownie, jak w przypadku bociana z niespodzianką postanowiłam pod obrazkiem wyszyć opisowo dane malucha. 

Długo zastanawiałam się nad formą imienia na górną część metryczki i w końcu stwierdziłam, że bardziej w tym wypadku podoba mi się Antoni a nie zdrobnienia. No i powstała typowo MĘSKA pamiątka narodzin ;) 


 niebieskie bucikibuciki


Tak jak i pierwszą metryczkę, tą również wyszyłam na białej kanwie 24 ct, pojedyncza nitką muliny DMC. 
Tylko imię wyszyte zostało podwójną nitką granatowej muliny, by było "pełniejsze".


niebieskie buciki


Obrazek oprawiłam w białą ramkę formatu A4 z Ikei (NYTTJA, 5,99 zł). Zamiast szybki posiada ona plastik polistyrenowy, który w połączeniu z cienką płytą pilśniową sprawia, że całość jest bardzo lekka i co najważniejsze - nie zbije się podczas "podróży" z Pocztą Polską ;) 


niebieskie buciki


Metryczka jest już zapakowana w kopertę origami z srebrnego papieru w cienką kratkę - ponownie męski akcent ;) 


Mam nadzieję, że prezent spodoba się mamie i małemu (za jakiś czas...) - żałuję tylko, że nie zobaczę reakcji po otwarciu koperty, gdyż prezent muszę wysłać pocztą...


16 komentarzy:

 1. Das ist ein wunderschönes Geschenk zur Geburt eines Kindes!
  Lieben Gruß von Alex

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię ten wzorek, ślicznie go wyhaftowałaś. Prezent na pewno się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wyszła, ja też ją haftowałam w zeszłym roku dla mojego siostrzeńca ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. jaka cena takiej metryczki?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie bezcenna - jak wycenić serce i czas poświęcony na przygotowanie niespodzianki najbliższym, by sprawić im radość? :) P.s. ja nie sprzedaję moich prac. Są to PREZENTY dla NAJBLIŻSZYCH i PRZYJACIÓŁ :) lub dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po prostu śliczne.Czy mogę prosić o wzór?Będę bardzo wdzięczna.lapinska.jolanta@o2.pl Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudeńko! Usilnie szukam tego wzoru. Chcą wznowić swoją przygodę z krzyżykami, i zrobić metryczka dla synów. Czy podzieli się Pani wzorem?:) pozdawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudeńko! Usilnie szukam tego wzoru. Chcą wznowić swoją przygodę z krzyżykami, i zrobić metryczka dla synów. Czy podzieli się Pani wzorem?:) pozdawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Metryczka jest przepiękna. Prosiłabym o wzór kasiab113@op.pl Czy byłaby szansa również na wzór na literki? Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdzie można kupić rozpiskę wzoru ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękna metryczka a mogę prosić wzór na buciki różowe gdyż sam wyszywam i chciałem wyszyć córce, ale nie mogę znaleźć wzoru z numeracja muliny ariany, z góry dziękuje

  OdpowiedzUsuń