wtorek, 8 marca 2016

"F" jak Franek

... czyli pierwsza okładka 

Za mną pierwsza haftowana okładka i na pewno nie ostatnia. Postanowiłam wykorzystać uroczy psi alfabet Veronique Enginger p.t. "Jolis Toutous" i wyszyć inicjał mojego Franusia, by uszyć dla niego okładkę na paszport i książeczkę zdrowia. 

Dla odmiany, by odpocząć trochę od naturalnego lnu zdecydowałam się użyć kanwy petit point - beżowej w białe kropki - 20 ct. Bardzo wdzięczny materiał, chociaż zdecydowanie bardziej  lubię wyszywać na kanwie 14 ct, 16 ct lub 18 ct. Dlatego następnym razem, jeśli zdecyduję się na kropkowane tło, wybiorę len petit point 32 ct, ponieważ efekt jaki uzyskałam dzięki niejednolitemu tłu bardzo mi odpowiada. Szczególnie przy tego typu - jednoelementowych - haftach. 

Tradycyjnie - jak to u mnie - zaszły pewne zmiany:) Przy literce "F" zamieniłam pieska na bardziej podobnego do mojego Franka. Nie wyszyłam również dzwoneczka - charakterystycznego dla każdej literki z serii, ponieważ przypomniałam sobie o małych kolorowych świątecznych dzwoneczkach, które dostałam w prezencie od Magicznego Haftu. Postanowiłam jeden w końcu wykorzystać. 

Najpierw powstała jasnobrązowa literka "F" z biało-czerwoną kokardką. 


Następnie przy literce pojawił się czarno-biały piesek z czerwoną obróżką i złotą zawieszką. 


Pozostało tylko złożyć i zszyć okładkę. Do podklejenia końców materiału użyłam kleju do tkanin Güttermann. Dodałam również niebieską gumkę, by okładka się nie otwierała. Dzwoneczek wisi na swoim miejscu.

11 komentarzy:

 1. Świetny pomysł i śliczna okładka :) Jedno co bym zmieniła, to zamiast obroży wyhaftowałabym muchę :D wtedy ten psiak byłby taki bardziej Francikowy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Za mały ten Francik na takie zmiany :D Ale czerwień przy szyi została, więc podobieństwo jest hehe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł i hafcik bardzo udany:) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł super :-) A kanwa w kropeczki jest śliczna :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł i piękny hafcik. Brawo

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie ozdobiona okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł, pozdrawiam
  http://mylovefrancesca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. zauroczyła mnie ta kanwa, też mam ochotę coś na takiej wyszyć, Twoja okładeczka bardzo fajna i praktyczna

  OdpowiedzUsuń