poniedziałek, 17 lipca 2017

K jak kalanchoe

...czyli uniwersalny prezent dla Krystyny 

Czasami, jak się mniej kogoś zna, jest problem ze zrobieniem mu prezentu. Gdy usłyszałam "może być cokolwiek - wszystko haftowane mi się podoba!", stwierdziłam, że na pewno jakiś prezent wyszyję. Chciałam, żeby to było jednak jakoś spersonalizowane, a nie "cokolwiek". Zdecydowałam się więc na monogram - zdobienie mieszkań "literkami" ciągle jest na czasie ;) 

Po długiej selekcji wybrałam wzór z nowego zbiory Les Brodeuses Parisiennes p.t. Le grand ABC "Botanique". Każdej literce towarzyszy kwiat zaczynający się na nią. I tak powstało K jak Kalanchoe. Motywy kwiatowe są dość uniwersalne i pasują do każdego wnętrza. 


Monogram postanowiłam wyszyć na białej kanwie 14 ct (z moich zapasów) po części by te zapasy zmniejszyć,  a po drugie chciałam, by motyw był raczej większy, niż mniejszy. Stwierdziłam, że nie będę zmieniać kolorystyki. Wszystkie literki z alfabetu są brązowe - cień dostosowany do kolorystyki kwiatów. W przypadku K jest żółto-pomarańczowy - jak środki kwiatków.  

Do tego sam kwiat kalanchoe - czerwony - chyba najpopularniejszy jeśli chodzi o tę odmianę rośliny. Liść - cieniowany 5 kolorami zieleni. Po lewej stronie litery kwiat we wczesnym stadium - charakterystyczny dla większych zielników Veronique Enginger

Cała kompozycja zamknięta jest w kwadracie i takiej ramki obecnie poszukuję. Pewnie będę zmuszona zrobić zakup przez internet... Rozważam jeszcze opcję prostokątnej ramki z zagospodarowaną górą i dołem - np. poprzez dodanie koronki lub falbanki. Nie zdecydowałam się jeszcze. 

 

Póki co zapraszam na kilka zbliżeń... a później na aktualizację posta :) 

Bez konturów:  
Zbliżenia poszczególnych elementów: 
cross stitch flower

 Całość przed oprawą:
9 komentarzy:

 1. Piękny haftowany monogram! pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie kończę literkę "A" ;) Pięknie prezentuje się "K".Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne są te kwiatowe monogramy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny ten alfabet od Veronique :)

  OdpowiedzUsuń
 5. pięknie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealny, na pewno ucieszy obdarowywaną osóbkę )

  OdpowiedzUsuń