poniedziałek, 25 grudnia 2017

Mikołaj w serduszku

La grande histoire de Noël 3 - Vintage... czyli prezent 'last minute'

Gdy sądziłam, że przed świętami mam już wyhaftowane wszystko, co zaplanowałam, dostałam "zamówienie" na świąteczne serduszko. Nie było wyboru - "trzeba" było wyszyć jeszcze jeden mały hafcik. Na prezent dla znajomej mojej mamy. Przy ilości zeszłorocznych serduszek, to jedno to była chwilka - no... dwa wieczory. I tak powstało jedyne w tym roku świąteczne serduszko z Mikołajem. 

Wzór pochodzi ze świątecznego zbioru Les Brodeuses Parisiennes autorstwa Veronieque Enginger p.t. "La grande histoire de Noël 3 - Vintage". W porównaniu z innymi tego typu kartami ze świątecznymi motywami, jest tu dość sporo obrazków ze zwierzętami - dla jednych plus, dla innych minus. 

Na TEN prezent postanowiłam jednak wybrać dość uniwersalny wzór, padło więc na Mikołaja z prezentami, który przy kominie. Wyszyłam go na białej  kanwie opalizującej, gdyż bardzo lubię ten rodzaj materiału, przy obrazkach związanych ze świętami lub zimą. Daje taki fajny śnieżno-mroźny błysk. 

W porównaniu z oryginałem jest jedna zmiana. Moje kontury są czarne, a nie kolorowe jak w oryginale. Muszę przyznać, że to zmiana "z musu", gdyż haft kończyłam na wyjeździe, na który zabrałam ze sobą tylko kilka kolorów muliny. Niestety nie wzięłam ciemniejszego żółtego - właśnie do kilku konturów. Czyli po prostu mój Mikołaj jest bardziej wyrazisty. 

haft mikolaj

Dodatkowo hafcik ozdobiłam małą metalową choinką zawieszką, która czekała na wykorzystanie już chyba dwa lata! Obrazek oprawiony jest w serduszko - zawieszkę kupioną w Tedi'm za 1 Euro. Przy okazji zrobiłam mały zapas na swoje potrzeby, gdyż rok temu planowałam "dohaftować" sobie "do kompletu" przynajmniej dwa serduszka na stojak świąteczny. Muszą poczekać do przyszłych świąt, bo w tym roku jakoś na to nie miałam czasu. A może wyszyję je jak spadnie śnieg w tym roku! 

Gotowe serduszko w kilku odsłonach:

La grande histoire de Noël 3 - Vintage

La grande histoire de Noël 3 - Vintage

La grande histoire de Noël 3 - Vintage


noel cross stitch

10 komentarzy:

 1. Sliczne to serduszko piekny wzorek Mikolaja i super wyhaftowany pozdrawiam swiatecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna zawieszka! Cudne te wzorki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przyjemny hafcik. Zawieszka wygląda ślicznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uroczy hafcik w tej serduszkowej oprawie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ślicznie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I enjoyed over read your blog post.
  Your blog have nice information, I got good idea from this amazing blog.
  I am always searching like this type blog post. I hope I will see again…
  หนังสยองขวัญ

  OdpowiedzUsuń