wtorek, 14 kwietnia 2015

Franz Franciszek I

.... czyli wizytówka dla mojego psiaka


Jakby to mogło być, że mój Franek nie dostanie prezentu krzyżykowego od swojej pańci. No taka "możliwość jest niemożliwa" więc powstała wizytówka dla mojego "księcia" ;) Pasuje akurat nad jego łóżkiem - we wnęce. 

Kompozycję zaprojektowałam sama, ze znalezionych elementów. Ponieważ chciałam, by napis był czytelny wybrałam kanwę o dużym splocie - 11 ct, w kolorze beżowym, bo tak lepiej komponuje się z tłem. 

Litery są projektu Veronique Enginger. W oryginale były ozdobione kwiatkami i gałązkami, z których z wiadomego względu zrezygnowałam. Nad napisem korona, która pierwotnie miała po środku serce, a na górze gwiazdkę. Trochę ją uprościłam. Zrobiłam również srebrną obwódkę i na końcu nakleiłam fioletowe diamenciki. Ze względu na fakt, iż jest to prezent dla psa dodałam w rogach kompozycji psie elementy - 4 łapki w jasnym beżowym kolorze - by nie dominowały, a dopełniały obrazek.


Z całości jestem prawie całkowicie zadowolona. Jedyny minus jest taki, że z braku odpowiedniej ramki, obrazek jest o 10 cm mniejszy niż zaplanowałam. Ramka ma wymiar 30 x 40 cm i została zakupiona za 9,99 zł w PEPCO. Początkowo była czerwona, więc "przesprayowałąm" ją na biały kolor.
  


Franciszek na łóżku z nową ozdobą11 komentarzy:

 1. Psiak powinien być dumny z takiego prezentu :) Super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to tak, żeby wszyscy już byli obdarowani haftowanymi prezentami, a własny pupil nic nie miał. Brawo za pomysł. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł i wykonanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. no świetną ma teraz miejscówkę psiak :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale wypasiona, podpisana miejscówa! Nikt go teraz nie podsiądzie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł i wykonanie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł i ekstra wykonanie!
  Bardzo sympatyczny i przytulny kącik do spania!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wizytówka iście królewska. ;)

  OdpowiedzUsuń