czwartek, 21 maja 2015

Młoda para

... czyli pierwsza pamiątka ślubna


Kilka dni temu rozmawiając z moim kumplem przez telefon dowiedziałam się, że w końcu zdecydował wziąć ślub. Ponieważ bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość postanowiłam, że zrobię mu i jego żonie pamiątkę ślubną. Czasu bardzo mało - tydzień! Ale wiedziałam, że MUSZĘ zdążyć! I udało się. 


Wybrałam oryginalny obrazek z parą młodą z dość dużą ilością "backstich'ów" - tworzą efekt, ale nie wymagają tak dużej ilości krzyżyków. Kontury dodają wyrazistości i "pięknie" rysują elementy.

W porównaniu z oryginalny wzorem "Wedding Couple" od Design Works tradycyjnie nastąpiły zmiany. Proste konturowe litery w podpisie zmieniłam na bardziej ozdobne,  ślubne - projektu Veronique Enginger (pochodzą z książki "Douceurs & gourmandises au point de croix"). Litery postanowiłam wyszyć złotą nitką - nawiązując do symbolu ślubnego - obrączek. Bardziej "pękate" zrobiłam również cyfry w dacie ślubu.
Poza tym postaciom dodałam "uśmiechnięte buzie" - nie mogę zrozumieć dlaczego autor wzoru zrobił im smutne miny...

 Ponieważ jest to prezent ślubny "podpisałam" mój obraz jasnoszarą muliną w prawym dolnym rogu.
 Delikatny napis nie rzuca się w oczy.


Poza tym zdecydowałam się na jaśniejszy róż przy serduszkach w tle. Postanowiłam również, że będą bardziej kształtne, a nie takie "wyciągnięte" jak niektóre w oryginale.Obrazek wyszedł dość duży, na szczęście udało mi się dobrać ramkę w sklepie nanunana - 30 x 40 cm - drewno prążkowane pomalowane na szary kolor. Tym razem kolor a nie biel, bo uznałam, że dobrze będzie komponować się z szarościami na obrazku.

Dużą zaletą tego typu ramek jest passe-partout. Nacięcia w tekturce są zrobione i wystarczy tylko przeciąć 4 wąskie elementy łączące, by powstało ładne "okienko". Jednak by zastosować to rozwiązanie w moim obrazku musiałabym mieć dużo większą ramę. Stwierdziłam, że będzie ona zdecydowanie za duża do tego wzoru.

Tym razem zamiast tradycyjnego pakowania prezentów w koperty z kolorowego papieru zapakuję go w przeźroczysty celofan.


12 komentarzy:

 1. Śliczna i niepowtarzalna pamiątka. Cuda tworzysz. Nie liczy się ilość- ważna jest jakość. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny wzorek, taki delikatny, a litery dobrałaś idealnie. Wszystko bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała pamiątka! Zmiany wyszły bardzo na plus :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna pamiątka. Bardzo ładne napisy,a ramka idealnie dobrana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Same pozytywne zmiany :) Efekt końcowy bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna pamiątka to będzie, ja właśnie dla kuzynki coś chcę takiego wyszyć, ten wzór bardzo mi się spodobał :) alepogrzebię jeszcze co by nie powielić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sliczny ten hafcik. Niegdy wcześniej nie widziałam tego schematu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sliczny ten hafcik. Niegdy wcześniej nie widziałam tego schematu.

  OdpowiedzUsuń