środa, 27 maja 2015

Miss Dior

... czyli haft "na wymiar"

Oto powstał kolejny "expresowy" obrazek;) Ale tym razem dlatego, że jest bardzo mały. Mały ponieważ potrzebowałam czegoś co zmieści się do ramki (15 x 10 cm), którą otrzymałam na gwiazdkę od mojej przyjaciółki. Muszę przyznać - Xepuś - że trochę problemu było ze znalezieniem "maleństwa" w poziomie. Miałam kilka wzorów, które pasowałyby do ramki i sąsiedztwa na ścianie, ale wszystkie niestety w pionie. 

W końcu przypomniałam sobie, że widziałam kiedyś fajny wzór w szarościach i zdecydowałam się go wyszyć. "Miss Dior" jak się później okazało, została zaprojektowana przez Węgierkę o nicku Laucica, która prowadzi swojego bloga i udostępnia swoje wzory. Pisze również po angielsku, więc można ją bez problemu zrozumieć;) 

Wzór mimo iż jest niewielki musiałam wyszyć na kanwie 22 ct, by zmieścił się do metalowej, "strojnej", stylizowanej ramki. Jest delikatny, więc pasuje do niej. Do wyszywania użyłam 3 odcieni szarości. Jednak kontury - ze względu na rozmiar materiału - zrobiłam czarną nitką do szycia! :) Była cieńsza od pojedynczej nitki muliny, która wyszywałam. Efekt wg mnie dobry! Panna Dior póki co "zawiśnie" obok paryskiej klatki i poczeka na kolejne tematycznie dopasowane "towarzystwo" ;) "Do kompletu" można wyszyć jeszcze 2 drobiazgi z bloga Laucici, ale na razie zdecyduję się jednak na kolory. Czuję, że sepia, szarości i mono to nie do końca moja bajka. Zdecydowanie przyjemniej wyszywa mi się kolorowo, na 14 ct... więc do dzieła! :) 


4 komentarze:

 1. Bardzo ładne maleństwo. Kontury bardzo dobrze wyszły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Martuś :-) :-) :-) Widzisz jaką masz wymagającą przyjaciółkę? ;-) same podstępne ramki Ci podsyła na prezent
  :-D Ale sama zobacz - JEST PRZEPIĘKNIE!!! <3 :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. sliczny haft :) nadal wzdycham do tej klatkowej rameczki :)

  OdpowiedzUsuń