niedziela, 13 grudnia 2015

Mikołajka

... czyli jeszcze jedno serduszko na prezent

Mimo, iż serię świątecznych serduszek prezentowych zakończyłam jakiś czas temu postanowiłam "dohaftować" jeszcze jedno. Serduszko w dowód wdzięczności za okazywaną pomoc trafi wkrótce do Pani Gosi :)

Obrazek znajduje się w innym poście, ponieważ wzór nie należy do serii Les Brodeuse Parisiennes La Grande Histoire de noel, lecz pojawił się w 40-stym numerze czasopisma De fil en Aiguille z 2004 roku wraz z trzema innymi świątecznymi wzorami przygotowanymi z myślą o kartkach świątecznych.

Początkowo rozważałam zmianę koloru ubranka dziewczynki, ale uznałam, że tylko dobiorę intensywniejsze kolory. Zmiany natomiast dotyczą otoczenia oraz konturów. 

Oryginalne czarne kontury wydawały mi się zbyt "ciężkie" i przytłaczające, więc zamieniłam je na niebieskie, srebrne i jasno brązowe. Dodałam także oko. 

Zawijasy dookoła postaci były "wzbogacone" kilkoma wyszytymi krzyżykami, z których zrezygnowałam. Dodałam natomiast górne - przez kształt ramki - by wypełnić puste miejsca. Zawijasy wyszyłam srebrną nitką, natomiast gwiazdki złotą.

Całość wyszyta na opalizującej białej kanwie 18 ct - 2 nitkami muliny. Tradycyjnie mieni się - jak to przy świątecznych wzorach. 


Poniżej dziewczynka w kilku odsłonach bez konturów, z konturami i tylko z zawijaskami...
 Obrazek został oprawiony w ramkę-zawieszkę w kształcie serduszka zakupioną w sklepie Tedi (1 Euro). Z relacji obdarowanych poprzednią partią wiem, że był to dobry wybór :) 
6 komentarzy:

 1. Piękny ten hafcik a serduszku prezentuje się wspaniale!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny hafcik na pewno Pani Gosia się ucieszy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna i delikatna...taka w romantycznym klimacie:)
  Szkoda,że u nas w Polsce nie ma takich cudnych ,serduszkowych rameczek :(
  Uściski serdeczne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny ten wzór i ciekawa ramka, takie serce. Pasuje.

  OdpowiedzUsuń