piątek, 4 stycznia 2019

I jak Iga

... czyli wizytówka do pokoju dziewczynki

Zbiór 26 obrazków z małymi Francuzkami na każdą literę alfabetu zauroczył mnie, gdy tylko go ujrzałam. Nie bardzo miałam do czego wykorzystać te obrazki, ale miałam je na uwadze na zaś i właśnie się przydały! Właśnie powstała wizytówka do pokoju dziewczynki, która będzie dodatkiem do metryczki.

Motywy dla Les Brodeuses Parisiennessą pt.: Les petites filles modeles są oczywiście autorstwa Veronique Enginger, co chyba łatwo poznać. Są wręcz urocze! Miałam niewielki problem z wyborem najładniejszej, chociaż w pewnym sensie personalizowanie podarunku zawęziło mi wybór - miało być "na sportowo" - no to jest! 

By obrazek zmieścił się do ramki zawieszki w kształcie serduszka (Tedi, 1 Euro)  o wymiarach 10 x 10 cm wyszyłam go na białej i dość drobnej  kanwie 18 ct. 

Postanowiłam zmienić lekko kolory, by całość była bardziej subtelna i cukierkowo-dziewczęca. Tak więc oryginalnie czerwony strój jest teraz różowy - podobnie jak inicjał, a hulajnoga miętowa. 

Mimo drobnej kanwy motyw wyszyty jest 2 nitkami muliny, a kontury - w różnych kolorach - pojedynczą nitką. 


Poniżej prezentuję etapy pracy nad haftem:Oprawiony:8 komentarzy:

 1. Och, ja też jestem zachwycona tymi maleństwami - tylko cena książki mnie kompletnie nie zachwyciła...:( I tak sobie patrzę, jakie to piękne po wyszyciu, a dusza płacze... Świetnie wygląda w oprawie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna i urocza zawieszka:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie.
  Podziwiam za kontury na drobnej kanwie

  OdpowiedzUsuń