czwartek, 24 stycznia 2019

Charlie, Charlie

... czyli filmowa zakładka do książek

Ponieważ bardzo lubię jako dodatek do prezentów - szczególnie książkowych - dokładać haftowaną zakładkę do książek, tym razem powstała takowa w stylistyce filmowej. Film i kino to druga pasja obdarowanego stąd taka stylistyka. 

Pomysłów miałam kilka - również jeden z kliszą - taśmą filmową z kilkoma klatkami, ale niestety ograniczał mnie rozmiar taśmy do wyszywania. O ile zmieściłby się ten motyw, to zakładka wyszła by bardzo długa. Dlatego ponownie postawiłam na pojedyncze elementy. Pochodzą one z książki Veronique Enginger pt.: "America"

Ponieważ to męska zakładka zdecydowałam się ograniczyć kolorystykę. Jest czarno-czerwono-biało. Skojarzenia z siecią meblową przypadkowe! :P I tak po jednej stronie pojawił się Charlie Chaplin, nieodzownie kojarzący się z kinem. Ponad nim - by uzupełnić kompozycję dohaftowałam złotą nitką napis "cinema". Druga strona to zmodyfikowany motyw z "klapsem"- spersonalizowany na potrzeby prezentu, a poniżej krzesło reżysera. Tym razem moja ingerencja w kolory ograniczyła się do dodania koloru złotego. 

Góra zakładki wykończona jest czarnymi koralikami. Całość spójna i spełniająca moje oczekiwania - mam nadzieję, że ten mały upominek ucieszy kinomana. 

Kolejne etapy:
Gotowa zakładka:

5 komentarzy: